Posted by : Tayfun Yılmaz Saturday, December 22, 2012
    That day was a rainy day in my city. The clouds surrounded the sky and it was already dark right after the lunch time. I just took the taxi from my university to home. Well... The taxi couldnt take me the whole way to my home because of the fruit and vegetable bazaar near to my home. While I was walking through the bazaar I gazed at the fruits. All of them was wet but it gave a vivid look to the fruits. Really nice oranges and babanas. Vivid colors... I just saw the men, sellig the fruit there, wearing red and yellow rubber boots. This was my inspiration to write about rubber boots. ENJOY!

    O gün bizim şehirde yağmur vardı. Bulutlar her tarafı şarmış ve karartmıştı. Bende hemen dersten sonra bir taksiye binip eve doğru yola koyuldum. Pazartesi günleri benim sokağımın hemen çaprazında pazar kurulur ve ben her seferinde bunu unutup taksiye binerim. Her seferinde taksi beni pazar başında indirmek zorunda kalır. O günde aynen böyle oldu... Pazarda yürümek aslında benim bu yazıyı yazmamı sağladı. Meyvelerin üstleri hep ıslaktı. Şemsiyelerde hala yağmakta olan yağmurun sesi. O meyvelerin ıslaklığı meyveleri parlatmış. Hepsi ışık aaçıyor resmen... Kıpkırmızı elmalar, turuncu portakallar... Neler neler... Yağmura dayanıklılar, tıpkı satıcıları gibi. Satıcılarda kırmızı, sarı plastik botlar... Benim bugünkü ilhamım, lastik çizmeler, rubberlar ya da her ne diyorsanız..ENJOY!

    Kar,kış, yağmur, çamur demeden spor ayakkabı giyen biz Türk erkekleri... Artık bundan bıkmadık mı? Her şeyde muhafazakarız biraz... Muhakkak kotun altına Calvin Klein ayakkabılar, üzerine de kocaman harflerle GAP yazan bir T-Shirt. Bu kadar kolay mı giyinmek? Hele kış olunca zannedersiniz Timberland sokaklarda bot dağıtıyor. Cat'ler falan filan... Tamam güzel, iyi, hoş, herkes gibi bende bu botları seviyorum. Kara karşıda dayanıklılar. Fakat belkide biraz sınırları zorlamanın vakti geldi çattı. Plastik! Niçin olmasın? Güzel bir yağmur botu için harika bir malzeme. Altı tırtıklıysa karla da mücadele edebilir. Hem çamura bulaştığında kirlendiğinde temizlemek için sadece su gerekiyor hem de giyildiğinde gerçekten hoş bir görüntü sunuyor bize.     Şimdi bunu okuyanlar herhalde benim kız arkadaşımın giydiği ayakkabıyı ben niye giyeyim diye soruyorlar... Aslında bakılırsa iş hiç göründüğü gibi değil. Bu lastik ayakkabıları biz erkekler zaten kullanmıyor muyuz? Balıkçılar, inşaat işçileri bu botları sürekli kullanıyor. Aslında bu botları kızlar bizlerden çalmışta diyebiliriz. Eğer İngiliz lastik ayakkabı markası Hunter'ın hikayesine bakarsak, bu ayakkabılar 1. ve 2. Dünya Savaşlarında kullanılmış. Yani askerler tarafından kullanılmış. (Daha fazla bilgi için: http://www.hunter-boot.com/about-us) Fakat bugün Türkiye'de Hunter deyince akla tek kızların giydiği, renkli,dize kadar uzayan botlar geliyor.

Snow, rain, mud and all the other things belong to the autumn and winter. As a man, we also have the chance to be both fashionable and resistant to the bad weather. Rubber is calling! It is not that common to think about man shoes when we hear the word "rubber". The girls get variety of colors, kinds, brands of rubber boots. Well... not that bad for the men though. If we actually check the history of rubber boots, we can see that it was the men who used them first. Just an example from world widely known rubber boot company, "Hunter" boosted during the 1. and 2. WW while they were producing resistant boots for the army. But today we rarely see a man wearing Hunter... Why?


Tretorn yine hunter gibi bir lastik ayakkabı markası. Helsingborg kentinde başlayan bu ayakkabı markası şuan İsveç'te hala revaçta...
İşte... Penn Badgley


Herkesin bildiği bir reklam repliği var "Kirlenmek güzeldir". Bence de öyle... Kirlenmeden korkmadan bu ayakkabıları giyip hala güzel ve stylish görünebilirsiniz. Bu botlardan bende de bir tane var. Aslında giydiğimde insanların yadırgayıcı bakışları oluyor. Fakat kimse giymezse bu gözlerde alışmaz. Her şeye rağmen modayı seven erkekler bence kimseye aldırmadan istediğini giymeli. Sonuçta erkekliği gömleği bağırımıza kadar açarak göstermek zorunda değiliz. ;) Aşağıda benden örnekler var. ENJOY!Sonbahar için idealler... Yere dökülen yapraklarla tıpkı bir kombin gibiler...Bu çizmeler karda da güzel gidiyorlar. Fakat yün çorapla giyilmeli. Yoksa üşütebilirsiniz.


Atkı/ Scarf : Massimo Dutti
Gözlük/Glasses : Rayban
Hırka/Sweater : DS' Damat
Gömlek/Shirt : DKNY
Pantolon/Pants : Dockers
Botlar/Boots : HunterAtkı/Scarf : Bershka
Ceket/Jacket : H&M
Penye/Shirt : Zara
Pantolon/Pants : Acne
Botlar/Boots : Hunter

Google+ Followers

Followers

Popular Post

Powered by Blogger.

- Copyright © Friends'n'Trends -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -